
Топ-20 архітектурних чудес світу
![]() |
Топ-20 архітектурних чудес світу |
---|
Запрошуємо в тур по найкрасивіших будівель у світі, від Алабами в США до Індії.
Сто років тому назвати найкрасивіші будівлі в світі було нескладно: Парфенон?Звичайно. Тадж Махал? Без сумніву. Айя-Софія? Без питань. Але зараз, зокрема через те, що саме поняття краси було викладено цими скандальними модерністами по-своєму і, слід визнати, зовсім по-новому, нам доводиться заново вивчати і осмислювати канони і поняття краси.
Ми з готовністю відзначаємо, що добірка travelandleisure.com найкрасивіших будівель оспоріма. Вона включає викликає безліч суперечок собор Саграда Фамілія архітектора Гауді (імовірно на вершині списку пам'яток не тільки в Барселоні, але і у всьому світі).Відчуття краси проявляється і при вигляді наступного з найкрасивіших будівель світу: величезного завитка Akron Boys і Girls Club II, що піднімається над курними околицями маленького містечка Алабами. Або в німому «Вау!», Яке безсумнівно хочеться вимовити, зробивши перший крок у передньому вестибюлі Бурдж Аль-Араб в Дубаї. Колосальний розмір і архітектурне бачення 60-поверхового готелю в формі вітрила - одне з найбільш обговорюваних його властивостей на планеті. І не дивно, що готель є національним символом, місцевим джерелом гордості, і приваблює тисячі мандрівників в найперспективніший місто Середнього Сходу щороку.
Яким би упередженим не видався вибір цих будівель, в кінці кінців, нескінченний пошук краси - це і є сама суть подорожей, а, можливо, і всього життя.
1. Sagrada Familia, Барселона
Каталонський архітектор Антоніо Гауді витратив 40 років свого життя на цей чудовий, хаотично складений, але так і не закінчений собор в стилі готичного ар-нуво. Після його передчасної кончини в 1926 (він був збитий трамваєм), його однодумці продовжували його шедевральную скульптурну роботу, і, не дивлячись на те, що оригінальні замальовки були знищені при Другий Громадянській війні в Іспанії, спорудження собору триває і донині. Завершення намічено десь в період між 2017 і 2026 роками.
2. Бурдж аль-Араб, Дубаї
Цей 60-поверховий готель в формі вітрила, який розташований на власному приватному острові, був спроектований як національний символ. Але саме інтер'єр в ньому сама «родзинка»: піднімаючись на 182,2 метра у висоту, хол є найвищим в світі. А потужні діагональні скоби вежі вселяють побожний трепет.
Рада приїжджому: чи не постояльці можуть отримати доступ до приватного острову Бурдж Аль-Араб, бронюючи столик в одному з його ресторанів. Рекомендуємо спробувати післяобідній чай в барі Skyview або шведський стіл в Junsui.
3. Інститут звуку і зображення, Гілверсум, Нідерланди
Яп Друпстен, графічний художник, розробив медіаколлаж розміром в цілу будівлю, нкоторое знають всюди в Нідерландах. За сприяння архітектурного бюро Neutelings Riedijk, він покрив фасад архіву ЗМІ і музею кадрами голландського телебачення, з'єднаних в гігантську 4-сторонню фреску і відбитих безпосередньо на литому склі.Ефект приголомшливий - як всередині, так і зовні.
Наша рекомендація: відвідати екскурсію по дослідженню історії голландського теле- і радіомовлення або просто подивитися на вітражне скло в холі Гранд Кафе.
4. Золотий храм, Амрітсар, Індія
Це сама священна сикхская святиня знаходиться посередині того, що одного разу було лісовим озером. Будда приходив туди медитувати, і так само чинив Гуру Нанак, засновник сикхского вірування, десь 2000 років пізніше. Харімандір, або «Храм Бога», будувався і руйнувався безліч разів перед тим, як в кінці 1700х була встановлена відома нам сучасна версія. Пишність позолоченого будівлі, суміш індуїстського і мусульманського архітектурних стилів посилюється при роздумах у навколишнього води і звуках ритуальної музики, що виходить із храму і вдень, і вночі.
На радість совам-полуночникам: Храм відкритий 20 години в день, з 6:00 до 2:00 щодня, освітлений (і особливо прекрасний) вночі.
5. Національний Когрес-Холл, Бразиліа, Бразилія
Якщо і є якась її частина, яка найкраще дає уявлення про цілий місті, то це безсумнівно будівлю Когрес-Холла. Оснащене колонами диво архітектора Оскара Німейєра, з величезними пандусами з області наукової фантастики біля входу, тоненькі вежі-близнюки, з двома кульовими залами засідання (один для Палати Депутатів і один - для Федерального Сенату), представляють роботу уряду як монументальний твір мистецтва.
Рада приїжджому: Зайти всередину і оцінити Зелений Зал (названий так за кольором килима і бразильського прапора) з його колекцією полотен, скульптур і декоративних завіс відомих знаменитих бразильських художників.
6. Гуггенхайм, Більбао, Іспанія
Спроектований Френком Гері, одягнений в титан феномен перевернув світові уявлення про архітектуру, музеях мистецтва і принципах пожвавлення пригноблених індустріальних міст. Сьогодні сяючий горбистий музей вже не виглядає так шокуюче, як це було колись, але він реально втілює певні уявлення кінця 20-го століття - хвилююче з'єднання формальної складності і високого мистецтва.
7. Крайслер Білдінг, Нью-Йорк
Неможливо уявити лінію горизонту в Нью-Йорку без спроектованого архітектором Вільямом ван Аленом сяючого, філігранного шпиля в стилі арт-деко, відмінно врівноважує природний натиск класичного американського хмарочоса з бажанням легкого витонченості. Це була найвища будівля в світі менше року в 1931. І вдень і вночі ця корона з нержавіючої сталі засліплює, як ніщо інше і до сих пір.
Мандрівникові на замітку: Це можливо єдина будівля в світі, декороване орнаментом з капота автомобіля - великі орли на 61 поверсі скопійовані з моделі Крайслера 1929 року.
8. Мон-Сен-Мішель, Нормандія, Франція
Хоч і не будучи настільки шикарно-марнотратним, як деякі не мають виходу до моря собори, це абатство розташоване найбільш вигідно, маючи в розпорядженні головне нерухоме майно біля узбережжя Нормандії. Перше абатство було побудовано в 709 році з подальшим його добудовування, який тривав сотні років. Нехтуючи безпекою брукованої дороги (побудованої в 1879 і понині відновлюваної), паломники до сих пір стрімголов мчать по пісках, щоб досягти абатства, ризикуючи бути наздогнати стрімкими водами.
Наша рекомендація: Пообідати agneau de pré-salé, місцевим блюдом з м'яса ягнят, що пасуться на прилеглих соляних луках.
9. Бранденбурзький технічний університет, Котбус
У той час як безліч архітекторів вважають за краще саме гладке і чисте скло, швейцарська фірма «Herzog & de Meuron» спеціалізується на текстурі. Бібліотека цього університету, оснащена за останнім словом науки і техніки, в маловідомому куточку Східної Німеччини, одягнена в матове скло з вибитими на ньому рельєфними літерами з різних алфавітів світу. Має форму амеби з гвинтовими сходами по центру, 7-поверхова будівля виглядає як з карнавальної ходи. Будівля нестандартної форми виглядає особливо вражаюче, тому що воно оточене довгими, прямолінійними будівлями, настільки характерними для східних німців.
10. Музей мистецтв Нельсона-Аткінса в Канзасі
Робота 21-го століття руки Стівена Холла не дискредитує достоїнств оригіналу, виконаного ще в далекому 1933 році, який є собою Академію образотворчих мистецтв.Його потік переливаються матово-скляних коробок, як би виросли із зеленої галявини, виглядає невороятно чарівно в сутінках, коли вони починають палати і пропускати сонячне світло в серію ефектних підземних галерей.
Наша рекомендація: Оцінити скульптурний двір Ногучі (Noguchi Sculpture Court), простір мінімалізму, створене прославленим японо-американським художником, геніально ніби змив грань між внутрішнім і зовнішнім простором.
11. Палац Грешема, Будапешт, Угорщина
Реконструкція вартістю в 125 мільйонів доларів повернула цю перлину ар-нуво, створену архітекторам Зігмонді Куіттнером, назад до життя. Спочатку побудована з метою показати статус Грешемской Страхової Компанії Лондона, вона потрапила під обстріл у Другій Світовій війні і після зазнала від рук комуністів. Тепер це цілорічний готель, а реконструйовані сліпучі засклені торгові ряди - колись місце зборів Будапештській еліти - зараз служать вестибюлем готелю. У Грешема є ресторан, змодельований по типу кафе, де місцева інтелігенція зазвичай дискутує за чашкою кави і печивом.
12. Маркет Крістіан Діор, Омотесандо, Токіо
Омотесандо - торгова лінія, більш відома своїми архітектурними рішеннями, ніж дизайнерськими розробками, продаваними тут. «Herzog & de Meuron» робили Прада, «Toyo Ito» - Tod's, а «Tadao Ando» оформили місцевий торговий центр. Але наш фаворит - прозора вітрина SANAA для Діор. У районі, де кожна будівля само по собі є видовищем, фірма, нагороджена премією Pritzker Prize, спорудила на перший погляд невигадливу коробку світла. Ефект волшебен, особливо вночі.
13. Херст-тауер, Нью-Йорк
Більшість сучасних хмарочосів, такі як Бурдж Халіфа або вежі Петронас, краще спостерігати з відстані. Але що заворожує в Херст-тауер на 57 Вест-стріт - так це те, що найкраще відвідувати вона виглядає зовсім поблизу. Виділяються трикутні панелі, з яких архітектор Норман Фостер сформував фасад будівлі, надзвичайно вражають уяву. У них використовується на 20% менше стали, ніж в звичайних будинках, але тут це не має ніякого значення. Цікава річ: цей трикутний мотив робить це скромне 42-поверхова будівля більш захоплюючим, ніж хмарочоси вище нього в 2 або 3 рази.
14. Терми Вальс, Вальс, Швейцарія
Терми Вальс включають в себе мережу термальних басейнів, розташованих між стінами з приблизно 6000 шаруватих плит місцевої породи, Valser gneiss, оброблених точно в манері архітектора Петера Зумтора. Трав'яниста дах перемежовується тут і там з тоненькими віконцями, м'яко висвітлюють майданчики для купання. Дивовижний ефект, якого рідко вдається досягти в архітектурі, - повна відсутність відчуття часу.
15. Монастир Гніздо Тигра, Бутан
Ризиковано розташувався на прямовисній скелі в 800 метрах над Долиною Паро (яка сама перебуває в 2150 метрів над рівнем моря), Монастир Гніздо Тигра - видовище, що захоплює дух. Заснований в 1692, комплекс вибудовувався навколо печери, де, згідно з переказами, індійський гуру Рінпоче медитував в 8 столітті. За переказами гуру Рінпоче прибув сюди на літаючому тигра. Сьогодні відвідувачі добираються до монастиря в 7-годинному пішому підйомі. Це віддалене від світу скупчення формацій з каменю і споруджений людиною монастир - одне з найбільш священних місць поклоніння в Бутані.
16. Нова Норвезька Опера і Балет, Осло, Норвегія
Є щось в тому, як цей будинок опери, здається, здіймається з моря. Вугласте будівлю по праву вважається твором краси. Замість того щоб перебувати високо над гаванню, «Новий Норвежець» (як його люблячи називають місцеві жителі) м'яко хилиться до краю води, надаючи дах для громадського використання. Після консультації зі скейтбордистами архітектори покрили вершину даху вибоїстих мармуром, щоб тримати велосипедистів подалі, але залишили і безліч гладких поверхонь для любителів бордингу.
17. Велика Мечеть, Дженні, Малі
У найстарішому місті Африки Дженні є грандіозна мечеть, побудована з бруду наздоженемо - африканським народом, котрі використовували бруд так само, як римляни зазвичай мармур. Мечеті були побудовані на місці, в центрі якого з 13-го століття був процвітаюче місто. Сучасна Велика Мечеть, що охоплює ринкову площу, датується 1906 роком. Кожної весни місцеві каменярі підтримують стан мечеті, приліплюючи нові шари бруду. Кожна з башт мечеті увінчана місцевою формою архітектурної оформлення - страусиним яйцем, що символізує достаток і успіх.
18. Катерининський палац, околиці Санкт-Петербурга, Росія
Названий на честь Катерини I, дружини Петра Великого, цей палац 18-го століття з характерним блакитним фасадом був побудований в більшій мірі її марнотратом-дочкою імператрицею Єлизаветою. У той час як більшість відвідувачів приїжджають побачити Бурштинову кімнату, тобто сучасну репродукцію колись розкішно прибраній кімнати, яка була розібрана і вивезена нацистами, ми рекомендуємо приділити час іншому. А саме - крила, спроектованому улюбленим архітектором Катерини II Чарльзом Камероном, адже воно куди прелестнее. Взимку тут можна покататися по околицях на запряжених кіньми санях.
19. Баухаус, Дессау, Німеччина
Раннемодернистское будівля, спроектована Уолтером Гропіусом і споруджене в 1926 році, являє собою одну з найбільш ранніх версій такої банальної вже скляної стіни-завіси. Будівля Баухаус відкрито для громадських виставок і заходів, і, перебуваючи в Дессау, можна також відвідати скарби Баухауса, такі як Master's Houses і ресторан Корнхаус (Kornhaus).
20. Школа, побудована вручну, Рудрапур, Бангладеш
Дипломована школа, спланована парою молодих німецьких архітекторів Ганною Херінгер і Ейком розваги і побудована з підручних матеріалів і місцевими методами виглядає як щось, споруджене Норманом Фостером ... якщо тільки його клієнти любили б бруд і бамбук. Це дивно елегантна будівля з бамбуковій дахом зроблено з дешевих, що не високотехнологічних матеріалів. А такі пр6лестние дрібниці, як барвисті фіранки звисають замість дверей, висувають на перший план просту красу школи.
Джерело: travelandleisure.com
Фото: wikipedia.org, flickriver.com, famouswonders.com, mypostalcards.files.wordpress.com, whyevolutionistrue.wordpress.com, forensicgenealogy.info, filfranck.com, jackiejouret.com, archicentral.com, cntraveler.com, архітектура. about.co, badfon.ruforums.vwvortex.com, architypereview.com, wonderfull-tourism.blogspot.com, people.cs.nctu.edu.tw, studyblue.com, inkedinblack.wordpress.com.